Ing. Aleš Juchelka

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.08.2021 15:30:57 - V.Koloušek

Proč bych vás jako senior měl volit, když jste dodeť pro mě nic zásadního neudělali?

Nejen, že jsou nyní důchody mizerné, vše se zdražuje, zdravotní péče spíš nedostupná než naopak, ale ani do budoucna to nevypadá nejlépe, protože jste za 8 let, což je dost dlouhá doba, nemyslíte? nepředožili ani žádný konkrétní návrh důchodové reformy. O nedostupnosti či cenách bydlení snad ani nemluvím.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

13.09.2021 22:19:33 - Ing. Aleš Juchelka
 Dobrý den, vážený pane, děkuji za Váš dotaz.
Víte, sedím tu nad emaily a zrovna před tímto Vaším jsem odpovídal na dva, kde jsem byl jako člen hnutí ANO peskován za to, že prioritizujeme skupinu důchodců a dáváme jim nadmíru, zatímco na jiné skupiny obyvatel tuto pozornost zaměřenou nemáme. 
Inu, každý to vidí nějak a já rozumím, že v životě máme různé okolnosti, starosti i pohled zaměřený na to, v čem nás tlačí bota, lidově řečeno. Globální ekonomické jevy jako je zdražování nebo ceny nemovitostí může politik ovlivnit jen částečně. O dostupném bydlení byla jednání celá řada, ale není v moci parlamentu zasáhnout do ekonomických svobod těch, kteří bydlení staví a prodávají, resp. ne tak, jak by si konstruktér jednoduchých řešení, kterými jsme čas od času všichni, ideálně představoval. 
Mrzí mě, že jste nespokojený, moc Vám přeji, aby Vaše naděje zůstala a v budoucím volebním období jste našel takovou reprezentaci, kterou si jako volič vyberete, protože bude odpovídat na Vaše starosti. Nepatřím k lhostejným politikům a svou práci jsem dosud plnil zodpovědně. Na svém místě a se svými kompetencemi jsem vždy jednal tak, abych se mohl na sebe podívat do zrcadla. Mou prioritou jsou rodiny, sociální otázky, hendikepovaní občané, tomu segmentu rozumím nejlépe a zde jsem napnul síly maximálně. S rodinami velmi úzce souvisí péče o seniory a jejich zabezpečení ve stáří. Tímto můstkem bych rád poukázal na to, že má starost o to, aby se rodily děti a byly tím pádem i prostředky na důchody, je snad určitou odpovědí na Vaši otázku "proč bych vás jako senior měl volit".
Přeji všechno dobré,Aleš Juchelka