Ing. Anna Hubáčková

  • BPP
  • Hodonín
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 6. 2020 18:57:00

Datová schránka není úplně optimálním doručováním

Datová schránka není úplně optimálním doručováním

Projev na 24. schůzi Senátu 10. června 2020 k zákoníku práce

 Dobré poledne,

já jednak na jedné straně bych chtěla poděkovat, že takovýto zákon vznikl nebo novela vznikla, kde se zavádí velmi některé dobré věci typu úprava rent po skončení pracovní neschopnosti, kde máme týden volna pro ty, kteří pracují s dětmi a jedou na tábory. Mám tam ale také některé výhrady, ptala jsem se na ně i na ÚPV, ne úplně se vším jsem byla spokojena či nadšena.

Nemyslím si, že dovolená na hodiny bude tak úplně jednoduchým principem, který se v praxi zavede, nevím vůbec, jaký problém doposud, ani jsem žádný nezaznamenala, byl i při pružné pracovní době i při nestandardní pracovní době, stávající systém na týden, asi se s tím někdo bude muset vypořádat.

Hodně se obávám zaměstnanců, kteří budou dávat výpovědi v rámci přechodu k jinému zaměstnavateli, což teď po koronavirové krizi může být, zavádí se jakési tři nové principy výpovědí, zaměstnanci, nemyslím si, že budou schopni to rozlišit tak, aby to proběhlo bezproblémově. Navíc se mi samozřejmě zdá ne úplně šťastné zavedení doručování do datových schránek. Je tam jenom možnost a písemný souhlas zaměstnance, nicméně datové schránky jsou přece ze zákona určeny především pro komunikaci občana s orgány, nikoli občana se svým zaměstnavatelem v soukromo-právních a občanských vztazích, datová schránka není úplně optimálním doručováním, notabene 10 dnů pak když tam někdo drží výpověď, obávám se tohoto institutu.

A co mě překvapilo, na co se ptám paní ministryně, zákon zavádí nový paragraf, kde v § 320a stát na základě dohody v Radě hospodářské a sociální dohody hradí příspěvek odborovým organizacím a organizacím zaměstnavatelům na... A jsou to především podpora vzájemných jednání na celostátní nebo krajské úrovni, opatření v oblasti prevence rizika a vzniku. Tady bych možná chtěla víc vysvětlení, k čemu to je, z čeho stát to bude hradit.

Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama