Ing. Antonín Prachař

  • Přerov
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,34. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.04.2014 11:55:56

Obce postižené povodněmi v červnu 2013 mohou čerpat dotace

Obce postižené povodněmi v červnu 2013 mohou čerpat dotace

Na program okamžitých oprav místních komunikací, který byl vyhlášen v roce 2013, nyní Ministerstvo dopravy navazuje vyhlášením dalšího programu, který je zaměřen na obnovu místních komunikací zasažených loňskými povodněmi.

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Ministerstvo dopravy poskytne obcím dotace v celkové výši 500 milionů korun, mohou o ně zažádat do 6. června 2014. 

Zatímco v roce 2013 se MD zaměřilo na okamžitou pomoc obcím a poskytovalo finanční prostředky pouze na opravy zasažených komunikací (tedy na neinvestiční akce), nyní vypsalo na základě rozhodnutí vlády nový program. Ten je zaměřen na obnovu majetku obcí, který plní dopravní účel a na jeho uvedení do normového stavu (investiční akce). Obce mohou dotace využít na obnovu místních komunikací včetně jejich součástí a příslušenství poškozených v důsledku povodní v červnu 2013 – např. na vozovky, mosty, po kterých je komunikace vedena, chodníky, lávky pro chodce nebo cyklisty, svislé dopravní značky, zábradlí, svodidla, veřejné osvětlení, pokud je v majetku obce, apod.

„Obce mají nárok na dotaci do výše maximálně 85% skutečně vynaložených uznatelných nákladů. Žádosti mohou podávat ode dne vyhlášení programu, nejpozději do 6. června 2014. Na čerpání finančních prostředků budou mít obce čas do konce roku 2016,“ řekl ministr dopravy Antonín Prachař. 

Žádosti podané v rámci této výzvy musí být zpracovány v souladu s Pravidly pro poskytování finančních prostředků ze státního rozpočtu v rámci programu obnovy místních komunikací po povodních v červnu 2013 (viz Příloha č. 1). Veškeré informace jsou zveřejněny rovněž na webu ministerstva http://www.mdcr.cz/cs/POVODNĚ+2013/.

 V rámci předchozího programu okamžitých oprav po povodních 2013 schválilo Ministerstvo dopravy celkem 227 žádostí v celkové výši 440 milionů korun. Obce, které nestihly vyčerpat finanční prostředky během roku 2013, si mohly požádat o převedení finančních prostředků na rok 2014. O prodloužení termínu čerpání si nakonec požádalo celkem 96 obc

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama