Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.12.2018 17:27:34 - laco

Vměšování se USA do vnitřních záležitostí Německa?

Velvyslanec Spojených států v Německu Richard Grenell vyzval vládu v Berlíně, aby zvážila odstoupení od projektu Nord Stream 2, který počítá s výstavbou plynovodu z Ruska přes Baltské moře do Německa a dál do západní Evropy. Americký velvyslanec německé kancléřce a jejím kolegům sdělil, že působí poněkud zvláštně, když žádají Spojené státy o ochranu před případnou ruskou agresí, ale současně s Ruskem realizují podobné projekty. Jedná se dle Vašeho názoru o vměšování se USA do vnitřních záležitostí Německa, potažmo EU či nikoli? Pokud nikoli, proč? Novodobí historici dnes tvrdí, že Rudá armáda v průběhu konce 2. světové války napadla Polsko, Československo, Maďarsko, Rumunsko, Rakousko a dokonce si dovolila napadnout i mírumilovné Německo. Které státy dnes hodlá armáda Ruska napadnout, když nás armáda USA chrání před ruskou agresí?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

28.12.2018 14:03:04 - Ing. Antonín Seďa
 Nevím, kdo jsou novodobí historikové, ale je zřejmé, že Rudá armáda, společně s rumunskou armádou, armádou USA atd. osvobodila Československo. Nicméně je třeba také studovat příčiny a souvislosti vzniku a průběhu 2. světové války a vliv jednotlivých mocností na její průběh. Velvyslanec jakékoliv země má povinnost chránit národní zájmy té země, která jej do úřadu vyslala. Proto i vyjádření Richarda Grenella neberu jako vměšování USA do vnitřních záležitostí Německa, ale jako ochranu národních zájmů USA a zahraniční poltiiky současného prezidenta Dinalda Trumpa. Je třeba si uvědomit vliv světových velmocí a také úzkou provázanost ekonomiky s politikou. Připomenu, že zhroucení SSSR bylo způsobeno ekonomickou vyspělostí západu a nikoliv nějakou vojenskou operací. Prostě v současné době vládne USA byzbysmen, který upřednostňuje ekonomická řešení při vedení sporu, včetně ekonomických sankcí. A ty jsou velmi účinné, což ukazují nejen akciové trhy, ale i ekonbomická diplomacie jednotlivých zemí, včetně Neměcka. Připomínám, že to nebylo NATO či EU, ale Ruská federace, která ve své obranné strategii ukázalůa prstem na Alianci, jako na svého nepřítele. Nebyla to Severoatlantická aliance, ani EU, která anektuje Jižní Osetii, Abcházii , Krym či východní Ukrajinu. Takže o tom, kdo může či nemůže být agresor je v Bruselu a nejen tam jasno. naposledy o tom hovoří bezpečnostní složky Velké Británie, které varují před tvrdým Brexitem. A z pohledu ČR je jen dobře z bezpečnostních i národních zájmů České republiky, že jsme součástí NATO a Evropské unie. A to zřejmě stále vadí některýžm politickým silám, které to táhne na východ...