Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.09.2023 19:15:03 - paterbauer

Zdravím,

....mám dva dotazy. Myslíte si, že se současným vašim předsedou Šmardou máte šanci na návrat do sněmovny? Proč nepožádáte o návrat Jiřího Paroubka.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

19.09.2023 12:12:19 - Ing. Antonín Seďa
 Návrat do poslaneckých lavic je vždy velmi obtížné a pokud si vzpomínám, tak se to podařilo toliko Lidovcům. Prostě jde o to, že mimoparlamentní strana nemá častý přístup do masmédií a také má velmi málo financí na svoji propagaci. Nové či staronové vedení strany má několik základních úkolů, jako je finanční stabilizace strany, ale tím základním slibem je návrat do poslanecké sněmovny. 7.10 bude probíhat programová konference SOCDEM a já věřím, že opět bude mít sociální demokracie kvalitní a reálný politický program. Nicméně těch oscilujícíh 5% současné podpory strany rozhodně stačit nemusí. To by se musela tato podpora pohybovat kolem 7 až 8%. Jak jistě víte, Jiří Paroubek si požádal o návrat do sociální demokracie, ale nebylo mu to umožněno. A to zejména proto, že to byl bývalý předseda, který poškodil tehdejší ČSSD vznikem politického uskupení LEV a také svojí veřejnou kritikou stranického vedení. SOCDEM jako demokratická politická strana rozhodla o svém současném vedení, takže s tímto vedením půjdeme do předvolební kampaně. Bude záležet na tom, s jakými tématy SOCDEM přijde, jak hodlá oslovit zaměstnance, seniory, zdravotně hendikepované či rodiny s dětmi. Ale to podstatné je, zda občané - voliči uvěří představitelům SOCDEM a obnoví důvěru v tuto nejstarší levicovou politickou stranu. Chci věřit, že k tomu dojde, protože SOCDEM dává jasné návrhy na řešení dnešních komplikovaných problémů v naší zemi.