Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.10.2013 11:32:02 - mykeš

minimální mzda

Do Roku 2018 chcete zvýšit min. mzdu na 12.000. Není to jen čirý populismus?
1, jste zvoleni max. na 4 roky, pak budou volby-jak můžete slibovat prosadit něco za 5 let?
2, Kdybyste na tomto cíli začali pracovat již nyní, kde byste na to chtěli brát?
3, Pokud by se vám to podařilo, jaká pak podle vás bude nezaměstnanost?
4, Budou se následně zvyšovat i sociální dávky-podle mě na základě vaší politiky se totiž bude vyostřovat sociální napětí v důsledku zvyšujícího se počtu sociálních případů. Nemyslíte?
5, Myslíte si, že pro svůj návrh získáte podporu? U koho?
6, Prozradíte vaše priority pro následující volební období přeci jen bude ČSSD nejspíš u kormidla :-)

Odpověď

20.10.2013 9:17:33 - Ing. Antonín Seďa
Není, naopak zvýšit minimální mzdu je velmi zodpovědné. I minimální mzda by měla umožnit uživit rodinu a ne si chodit pro sociální dávky.
1, Jsem přesvědčen, že minimální mzdu na 12000 Kč zvýšíme do konce funkčního období. Ovšem za předpokladu, že ČSSD sestaví vládu. Těch pět let je z důvodu současné ekonomické situace. 2, Státní organizace a instituce neodměňují své zaměstnance minimální mzdou. To je věcí podnikatelské sféry. Pouze některé sociální dávky jsou vypočtené od minimální mzdy a to pak bude mít dopad na státní rozpočet. Zvýšení HDP o 1% znamená 32 mld.Kč navíc ve veřejných rozpočtech.3,  Na MPSV existuje studie, která jasně deklaruje, že zvýšení minimální mzdy nemá vliv na růst nezaměstnanosti. Ale právě naopak, lidé jsou motivováni pracovat. Takže nezaměstnanost se sníží. Troufám si odhadnout, že pokud bude vládnout ČSSD, nezaměstnanost se sníží těsně pod 5%.
4, Opak je pravdou. Právě špatná hospodářská a sociální politika pravice způsobuje sociální napětí a chudobu ve společnosti. Pokud bude více práce, pak bude méně nezaměstnaných a také menší výdaje na sociální dávky.5, U levicových stran a možná že i u KDU-ČSL.6, Pokud myslíte mé osobní, tak jsou to zákony omezující korupci a šedou ekonomiku. Pokud se týká základní priority ČSSD, pak je to oživení hospodářského růstu a snížení nezaměstnanosti. To je lék na zlepšení financování veřejných služeb a jejich stabilitu.