Ing. Barbora Urbanová

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.1.2022 11:45:00

Novely pandemického zákona máme plné maily

Novely pandemického zákona máme plné maily

Komentář na facebookovém profilu k činnosti ve Sněmovně.

 Každá schůze sněmovny, kromě těch mimořádných, dostane přesně 2 týdny na to, aby projednala všechny své body. To se řídí různými pravidly (třeba že mezinárodní smlouvy se projednávají ve čtvrtek, či že senátní vratky tzv. svratky, haha, se projednávají hned v úterý), ale to je teď nedůležité.

Důležité je, že my se po týdenní pauze vracíme k projednávání návrhů zákonů, novel, smluv a dalších bodů 6. schůze sněmovny. Vypsala jsem vám zase ty nejdůležitější věci za mě, ještě jsem přemýšlela, jestli dodat, že mě čeká tzv. zpravodajování mezinárodní smlouvy, která zamezí dvojímu zdanění s Kosovem, ale uvidíme, zda na to dojde (já bych chtěla už jen proto, že mám ráda svou práci hotovou).

Novely pandemického zákona máme plné maily, doufám a věřím, že bude panem ministrem dobře vysvětleno, v čem změny spočívají a že to není zákon, který by vám měl odebrat vaše práva a svobody. Korespondenční volba k nám přišla od senátora Marka Hilšera, je to návrh, který bude tlačit i ministr vnitra Vít Rakušan - s tím, že jeho resort dodá v rámci 2. čtení nějaké pozměňovací návrhy tak, aby s výsledkem byli všichni spokojeni. Čekáme velké obstrukce ze strany SPD, která prostě nechce hlasy ze zahraničí.

Držme si i tento týden palce!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama