Ing. Berenika Peštová, Ph.D.

  • ANO 2011
  • Ústecký kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.02.2023 6:40:00

Vondrák a Macura by měli opustit řady hnutí ANO

Vondrák a Macura by měli opustit řady hnutí ANO

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k otázkám ČRo.

 Zde tři otázky, které mi byly položeny Českým rozhlasem. Zjišťuji, že se v médiích objevují vytržené části z mých odpovědí.

1) Jak byste zhodnotila prezidentskou kampaň Andreje Babiše? Máte pocit, že se vedla v pozitivním duchu, jak avizoval?

2) Jak se stavíte k některým kritickým hlasům uvnitř hnutí ANO, například Tomáš Macura a Ivo Vondrák? Měli by v hnutí zůstat?

3) Podpořila byste vznik sněmovní vyšetřovací komise, která by se zabývala hospodařením a fungováním Pražského hradu, jak navrhuje lidovec Šimon Heller?

Moje odpovědi.

1) Z počátku byla kampaň vedena umírněně. Bohužel čím blíže k termínu voleb a s čím dál tvrdším tlakem médií (především české televize) a i pana Pavla, se kampaň vyhrocovala. 

2) Můj názor je poměrně tvrdý. Tito pánové by měli opustit řady hnutí ANO a to ve všech směrech. Tedy vzdáti se nejen členství, ale i veškerých funkcí z toho vyplývajících (poslanec, zastupitel, hejtman i primátor). Dle mého názoru měli pánové dostatek času i příležitostí si svoji případnou změnu stanoviska předsednictva vydiskutovat po oznámení kandidatury. Je dle mého názoru nepřijatelné, aby místopředseda hnutí vystupoval s názorem, že jeho předsedu mají odsoudit a že jej volit nebude. Měl vystoupit z hnutí a pak ať si svůj názor prosazuje.

3) Pravděpodobně ne, myslím si, že různé animozity mezi čelními politickými představiteli by měli být prezentovány navenek až po získání skutečných výsledků auditů případně policejních šetření. Domnívám se, že prezentovat nějaké kuloární řeči k postu prezidenta a jeho úřadu, jsou nepatřičné. To zavání vyřizováním osobních účtů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama