Ing. Bohuslav Chalupa

kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.01.2015 14:57:23 - masa

K vašemu článku

Píšete v něm o nutnosti zvýšení nákladů na zbrojení, které se v poslední době snižovali. Nemyslíte ale, že právě závody ve zbrojení často vyostřují napětí mezi aktéry a
zvyšují pravděpodobnost eskalace krize a přirozeně zvyšují následnou ničivost konfliktů? Tím samozřejmě neříkám, že konflikty způsobují jen závody ve zbrojení, ale sehrávají zde podle mě velkou roli. Pokud zareagujete, budu rád. Mašek

Odpověď

14.01.2015 21:06:08 - Ing. Bohuslav Chalupa
Dobrý večer.
Dovolím si jen mírně poopravit Vámi uváděnou zmínku o "nutnosti zvýšení nákladů na zbrojení".
Nejde pouze o náklady na zbrojení, jde o komplexní zvýšení výdajů státu, tedy nás všech, na zajištění obranných a bezpečnostních potřeb státu. Naše armáda je v současné době podfinancována o cca 100 miliard, policie o cca 40 miliard a tak lze pokračovat dále a není to dobrá zpráva ani pro nás ani pro naše spojence, mluvím o "dluhu" který vznikl v uplynulých cca 10 letech.
Pokud se má náš stát, a je to jedna z jeho základních funkcí, postarat o naši bezpečnost a o obranu hranic naší republiky, nemluvě o jistých závazcích, ke kterým jsme se zavázali při vstupu do NATO, pak bude nutno v tomto smyslu mnohem více působit na souhlasné smýšlení daňových poplatníků, nebo chcete-li voličů.
Je zřejmé, že výdaje tohoto druhu jsou v ekonomickém smyslu neproduktivní, nicméně jsou výdajem za "pojištění" naší bezpečnosti, za ochranu našeho způsobu života, za naše osobní svobody a za demokracii - a nejsou to jen slova.
A samozřejmě je nutno, po zkušenostech minulých let, velmi pečlivě kontrolovat, zda peníze daňových poplatníků jsou vynakládány hospodárně a rozumně.

V tomto roce budeme slavit 70. výročí ukončení II. světové války, 70 let naše země žije v míru a mír skutečně nebyl, není a nebude zadarmo.
Náš svět je stále příliš křehký a velmi zranitelný....osobně dávám přednost tomu být co nejlépe připraven k obraně své rodiny, svých sousedů, své země než naivně doufat, že nepřátelé buď neexistují, nebo dají přednost jinému cíli.
Krize, konflikty a jejich ničivé důsledky nezpůsobují zbraně, ale jejich nositelé, lidé.     

S pozdravem
B. Chalupa