Ing. Bohuslav Chalupa

kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.08.2014 10:18:23 - adamickova

Rusko má na Ukrajině své vojáky

Jako člen výboru pro obranu, co vy na to a co budete podle vás dál? Děkuji za jasnou odpověď Adamčíková

Odpověď

05.09.2015 13:41:34 - Ing. Bohuslav Chalupa
 Dobrý den.
Od Vašeho dotazu uplynul v podstatě rok a z jistého úhlu pohledu je tento odstup vhodný i k odpovědi na Vaši otázku.
S přítomností ruských vojáků na Ukrajině nelze souhlasit, nicméně, díky všem okolnostem, se s tím v podstatě nedá nic dělat.
Stav se evidentně blíží jakémusi stau quo a nyní je na všech zainteresovaných stranách, jejich ochotě a připravenosti uzavřít příslušné smlouvy.
Předpoklad, že by se Rusko vzdalo již získaných pozic je dle mého názoru mimo realitu, politickou snahou by nyní mělo být zastavení eskalace konfliktu a vytvoření standarního prostředí pro řešení vnitropolitických procesů v tzv. "proruských" oblastech Ukrajiny. Totéž se pak týká i Ukrajiny.
Globálněji by mělo být cílem vytvoření nového stabilního stavu rovnováhy mezi EU (NATO) a Ruskem, právě proto, že nestabilita může být stále rozbuškou jiného, většího konfliktu, na kterém v podstatě nemá zájem ani jedna ze zainteresovaných stran.
S tím samozřejmě souvisí i urychlená reakce NATO, zejména evropské 28, na evidentní potřebu zvýšení vojenských, obranných schopností ke kolektivní obraně. Na to konečně velmi solidně reaguje i MO ČR a AČR.

S pozdravem
B. Chalupa