Ing. Bohuslav Chalupa

kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

01.07.2014 9:42:09 - jjjenda

Vůbec nepracujete napříč výbory

Vážený pane poslanče a všichni ve výboru pro bezpečnost, jsem rozčílen, rozezlen a promiňte za ten výraz nasrán a to za nás hasiče a policisty. Tak vláda nám možná přidá 3,5%, proč se řádně nekomunikuje s VO, to že děláme v mnohých případech dosti podobnou práci-činnosti, tak máme a budeme mít oproti vojákům mzdy a vůbec způsob odměňování fakt ubohý, proč jste nám neprosadili taky příplatky na dojíždění, bydlení, stabilizační příplatek. On resort obrany si přihodí 3,5 % a s novelou jim to ještě vzroste i co se výsluh týče a neříkejte, že né. Děkujeme Vám, že nedokážete pro hasiče, policajty prosadit něco podobného. Jen z praxe, já mám jako policajt ( to víte jistě též) ve výkonu prap. cca 25 tis. hrubýho, kolega vojenský policajt rotný cca 30 tis., a to jen točí směny a dělá strážnýho. Je nám k pláči, a vy tam ve výborech sedíte a jste spokojeni...

Odpověď

09.08.2015 17:54:29 - Ing. Bohuslav Chalupa
 Dobrý den.
Nevím jaké máte informace o mé práci, ale já osobně mám pocit že naopak pracuji napříč řadou výborů a podvýborů vztahujících se branně-bezpečnostní problematice, nebudu hodnotit sám sebe, ale přece jen se mi tu a tam podaří podpořit rozumné věci.

Pokud jde konkrétně o IZS, respektive o hasiče, i v tomto ohledu se poněkud mýlíte a Vaše hodnocení, které Vám samozřejmě nemohu brát, považuji za neobjektivní. Kupříkladu brněnští profesionální hasiči by mohli mou práci hodnotit a sna i potvrdit, že přece jen něco dělám.

Dále Vás chci ujistit, že jsem jedním ze signatářů návrhu, aby vaše výsluhy nebyly zdaňovány. Pokud jde o resortní politiku - poslanci především kontrolují, ale ministerstva a čelní představitelé resortů dokládají, navrhují a prosazují to, co je z jejich pohledu potřebné.

Pokud Vám mohu doporučit, podrobně si prostudujte zákon 221 o vojácích z povolání, zjistíte že s těmi platy a výsluhami je to i pro vojáky poněkud složitější než naznačujete.

Pokud tedy HZS přijde s obdobnou iniciativou - tedy s legislativní normou upravující výkon služby hasičů - pak se tomu  budu velmi pečlivě věnovat, včetně posouzení hospodárnosti, efektivní personální politiky apod. Je skutečně věcí vašeho GŘ, respektive MV, aby před poslance předstoupili s rozumnými legislativními iniciativami.

Na závěr - práce hasičů si velmi vážím a práci hasičů považuji za obdobu bojového nasazení v mírových podmínkách. Nevyjadřuji se takto proto, že je to líbivé, vycházím ze znalosti vaší práce, můj švagr je profesionální hasič a vím jak náročnou máte práci.

S pozdravem
B. Chalupa