Ing. Dita Charanzová, Ph.D.

  • BPP
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.12.2016 8:36:00

Apel na OSN k řešení situace v Sýrii

Apel na OSN k řešení situace v Sýrii

Poslanci Evropského parlamentu se obrátili na vedení EU i představitelé jednotlivých států s výzvou přimět OSN k větší akceschopnosti v řešení situace v Sýrii a zejména k zajištění vyšetřování válečných zločinů, k nimž zde objektivně dochází.

„Denně jsem svědky nových a nových válečných hrůz, jimiž trpí zejména civilisté. Bombardují se školy i nemocnice, boje mají stále více obětí z řad civilistů. OSN zatím setrvává u nových a nových proklamací o hrůzách této války, situace si ale žádá víc než jen projevy znepokojení,“ vysvětluje Dita Charanzová, proč připojila svůj podpis pod dopis adresovaný mj. Donaldu Tuskovi, J. C. Junckerovi a představitelům všech členských států.

Od nich signatáři listu očekávají, že vyvinou tlak na Spojené národy, aby využily všech svých možností ke zklidnění situace a vyšetřování válečných zločinů, k nimž zde dochází.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama