Ing. Dita Charanzová, Ph.D.

  • BPP
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.01.2017 19:28:00

Nesmíme ze spotřebitele dělat loutku, kterou je třeba chránit před vším

Nesmíme ze spotřebitele dělat loutku, kterou je třeba chránit před vším

Dita Charanzová místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele

Česká europoslankyně Dita Charanzová byla zvolena místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Do vedení jednoho z klíčových výborů EP se tak dostává český europoslanec po několika letech. Naposledy tuto funkci zastávala bývalá česká MEP Zuzana Roithová.

"Výsledek volby a důvěra kolegů mě samozřejmě potěšily, na druhou stranu cítím i závazky, které z postu plynou. V Unii je tak trochu blbá nálada a začátek jednání o brexitu jí rozhodně nepřidá. V takové situaci mohou být výhody jednotného trhu pro další budoucnost EU klíčové. Oblasti, které spadají pod výbor IMCO, považuji opravdu za podstatné. Jednou z mých priorit je proto prohlubování jednotného trhu v oblasti služeb, tak aby i čeští pracovníci mohli volně působit na trzích v EU," říká Dita Charanzová.

Podle Dity Charanzové je třeba zaměřit se na vytváření jednotného trhu v digitálním prostředí EU i na ochranu spotřebitele v přiměřených intencích: "Ochrana spotřebitele by měla být zaváděna v případech, kdy je jí skutečně třeba. Nesmíme ze spotřebitele dělat loutku, kterou je třeba chránit před všemi nástrahami světa. To je dobře vidět třeba u rozvoje nových forem podnikání. Pokud bychom je svázaly rigidními pravidly, dost možná by nemohly fungovat. Velký úkol, který máme v online prostředí je vytvoření jednotného digitálního trhu EU. Dlouho o tom mluvíme a konkrétní výsledky zatím spíš chybí. Dnes má každá země vlastní pravidla pro online prostředí, což je nečitelné pro spotřebitele i byznys. Je načase s tím něco udělat."

Psali jsme:

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama