Ing. Dita Charanzová, Ph.D.

  • BPP
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

01.12.2015 11:33:15 - Tedy99

Dobrý den.

Mělo by se podle Vás Česko připojit k žalobě proti kvótám na přidělování uprchlíků? Nejde v opačném případě proti politice V4? A druhá věc, na kterou by mě zajímal váš názor jako naší zástupkyně v EU. Co si myslíte o návrh Evropské komise na zpřísnění pravidel pro držení střelných zbraní? Já si myslím, že je absurdní!

Odpověď

04.01.2016 17:09:49 - Ing. Dita Charanzová, Ph.D.
Dobrý den, rozhodnutí o možném připojení se k žalobě proti kvótám náleží vládě ČR. Jakkoliv jsem proti povinnému přerozdělování imigrantů, k žalobě jako takové jsem osobně spíše skeptická.

Co se týče návrhu EK ke zbraním, některá opatření považuji za přínosné (např. nastavení pravidel pro znehodnocení zbraní, potírání černého trhu apod.), na druhou stranu nemohu souhlasit s tím, aby docházelo k omezování práv našich občanů, kteří jsou držiteli zbraní legálně a zcela v souladu s předpisy ČR. Byla bych ale nerada, aby se kvůli tomuto jednomu opatření z prvotního návrhu, zamítla celá směrnice. To by nepomohlo vůbec ničemu. Je nicméně zřejmé, že návrh EK bude třeba značně dopracovat a sporné pasáže upravit.

S pozdravem,

Dita Charanzová