Ing. František Laudát

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.04.2021 10:21:00

Čin agentů GRU ve Vrběticích v roce 2014 je aktem státního terorismu

Čin agentů GRU ve Vrběticích v roce 2014 je aktem státního terorismu

Klub angažovaných nestraníků ke kauze GRU ve Vrběticích

 1. Čin agentů GRU ve Vrběticích v roce 2014 je aktem státního terorismu Ruské federace na našem území proti našim spoluobčanům.

2. Vyhoštění 18 ruských špionů považujeme za nedostatečné s ohledem na závažnost incidentu.

3. Vyzýváme vládu ČR, aby vyhostila všechny pracovníky ruského velvyslanectví v Praze a ponechala pouze stejný počet diplomatů, který má ČR v Moskvě. K témuž vyzýváme i v případě konzulátů.

4. Podporujeme vyloučení Rosatomu a všech konsorcií s ruskou účastí ze zakázky na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany.

5. Konstatujeme, že stav prezidenta Miloše Zemana už je natolik vážný, že ani není schopen v adekvátním čase reagovat na nejnovější závažné události. Proto ho vyzýváme k abdikaci.

6. Vyzýváme k demisi ministra průmyslu a obchodu a dopravy a místopředsedu vlády Karla Havlíčka z důvodů záměrného ignorování varování před účastí Rosatomu v zakázce na dostavbu Dukovan.

7. Žádáme ministra vnitra a prvního místopředsedu vlády Jana Hamáčka, aby pravdivě vysvětlil všechny okolnosti své plánované cesty do Moskvy.

8. Vyzýváme poslance a poslankyně parlamentu, aby prosadili odškodnění obětí ruského terorismu ve Vrběticích a nahradili materiální škody tamním občanům.

9. Požadujeme, aby Česká republika žalovala Rusko u mezinárodních soudů a požadovala náhradu škody.

10. Žádáme vládu ČR, zpravodajské služby a policii, aby razantněji postupovala proti nepřátelské činnosti ruských občanů a jejich domácích podporovatelů na našem území. Stejně tak, aby více bojovala s dezinformacemi a posílila kybernetickou bezpečnost naší země.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama