Ing. František Laudát

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 7. 2020 20:02:00

Kobliháři, kdy skončí vaše ovace?

Kobliháři, kdy skončí vaše ovace?

Komentář na facebookovém profilu k narůstající ekonomické krizi

 Pivo, víno, maso, ovoce - kobliháři, kdy skončí vaše ovace? Babišova vláda ani Rusnokova ČNB nezvládají ekonomickou krizi. Česká ekonomika zjevně směřuje k podzimnímu horku. Červnová inflace ukazuje, že Česká národní banka si o cílování na 2% inflaci může jen zdát, přestože se "experti" obden v médiích ještě minulý týden natřásali, že inflace už půjde někam do oblasti 2,5procenta.

Pro penzisty, ale i sociálně slabší obyvatele a nezaměstnané, je zvláště alarmující, že zdražují základní potraviny. Ceny některých meziročně nabraly i dvouciferný fičák, jako u vepřového masa, cukru, ovoce a zeleniny. A množí se názory, že růst těchto základních krmí bude pokračovat. O vývoji cen koblih se statistika nezmiňuje, zjevně nejsou v cenovém koši, což je chyba. Preference Hnutí ANO, v 2011 bylo líp, naznačují, že koblihy jsou významnou republikovou potravinou, která předurčuje politickou, sociální a ekonomickou budoucnost země.

Když vidím, jak ekonomická krize, zatím relativně potichu, ale neúprosně utahuje svoji smyčku kolem naší ekonomiky, začínám mít obavy, že ve středu schválená sekyra státního rozpočtu půl biliónu korun (v českých) nemusí stačit. Za této situace už není na místě tvrdit, že jih Evropy je na tom hůř. Současná vláda se svým chováním a neumětelstvím rozhodla tamní pseudoekonomiky fiskální nezodpovědnosti dohnat a předehnat.

Jak nešťastný paňáca po skončení milování vypadal Babiš ve středu, když obnovil mávání plakátkem, jak Kalousek Česko zadlužil a on snižoval dluhy. Jen opomněl dodat, že už není rok 2019, ale 2020, a jeho sloupeček by se ve stejném měřítku ani na plakátek zřejmě nevešel, nebo by přes záporná čísla udělal díru do podlahy, na které majitel ANO stál. Myslím, že už teď halasně oslavované přidávání penzistům v minulých dobách je inflací spáleno. Ale co můžete očekávat od vlády exkomunistů a s podporou současných komunistů, se sborem poradců, prolezlým exkomunisty? Už jste někdy viděli, že by komunisté uměli hospodařit?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama