Ing. Ivo Bezecný

mimo zastupitelskou funkci
  • KDU-ČSL
  • Židenice
  • školství
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20. 7. 2017 14:38:48 - Lebova

Co značí ty krávy u vašeho článku?

Dobrý článek. Nemyslíte, že by měl Bělobrádek skončit? On s koalicí přišel, on ji potopil.
http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Ivo-Bezecny-108921/clanek/Misto-tvrde-prace-svlecene-kalhoty-79308

Odpověď

21. 7. 2017 11:38:15 - Ing. Ivo Bezecný

 Pouze výběr z mého fotoarchívu, když nemám nic lepšího, příhodnějšího, tématičtějšího...

Druhý dotaz má vice aspektů. Je tu příklad britského premiéra Camerona. Byl zastáncem pokračování UK v EU, referendum rozhodlo jinak. Těžko mohl jako ministerský předseda nyní začít uskutečňovat politiku, s níž nebyl plně ztotožněn a o jejíž správnosti nebyl přesvědčen. Zachoval si čest a nechal brexitovou agendu své nástupkyni.

Pavel Bělobrádek je tváří I mozkem naší koaliční spolupráce se STAN. S tímto programem byl take téměř jednohlasně zvolen předsedou KDU na celostátním sjezdu. Koalici nepotopil on, potopilo ji tzv. předsednictvo, jehož je pouze jedním ze členů. Předsednictvo odmítlo stěžejní bod jeho politického programu a vyslovuje souhlas s námitkami jeho hlavního kritika a jediného vyzyvatele v boji o předsednické křeslo Jiřího Čunka. A nyní nastane schizofrenní situace, kdy poražený v programovém boji zůstává v čele strany. Odstoupit a přenechat realizaci nové politiky svému odpůrci a la Cameron by bylo čestnějším řešením.

Na druhé straně musíme říci, že Pavel Bělobrádek je výborným předsedou a je především jeho zásluhou, že se KDU-ČSL dostala z největší polistopadové krize, do níž ji uvrhla naopak činnost jeho vyzyvatele Čunka a nevýrazného a taktéž problémového Cyrila Svobody.

Co teď s tím? Co by se stalo, kdyby předseda Bělobrádek odstoupil? Mněl by klid a pokoj, v klidu by se vrátl ke krásné veterinární praxi. Ale co KDU-ČSL? Jiří Čunek je superúspěšný regionální politik ale v celostátní politice vyhořel. Jistě, třeba se poučil a při druhém pokusu by byl úspěšnější. Marián Jurečka? Podporoval pana předsedu a program koalice se STAN. takže patří k poraženému křídlu a programově je na tom stejně jako předseda.. K vítězům patří třeba poslanec Benešík. Mohl by vest KDU-ČSL do sněmovních voleb? To už je otázka, na niž si netroufám dát odpověď.

Chci tím říci, že změna předsedy krátce před volbami není nejjednodušší záležitostí a byla by jen další mocnou vlnou přelévající se přes zmítající se barku KDU-ČSL. Předseda Bělobrádek bude mít před sebou asi nejtěžší úkol své předsednické kariéry - ze srdce hájit před voliči jiný typ programové spolupráce, než který si představoval a do něhož vložil I cast svého předsednického života. A to ještě za předpokladu, že STAN kývne alespoň na podporu. Pokud ne, pak je to opravdu na rezignaci a KDU se může začít třást I o těch 5 %.

Není to Pavel Bělobrádek, kdo zavinil současnou krizi. Je to malověrnost některých členů předsednictva. Ráno jsem si četl rozhovor s předsedou Pirátů panem Bartošem. S něčím lze souhlasit, o něčem je třeba vice diskutovat, s něčím se souhlasit třeba nedá. Má však jasné názory a volič ví, co a koho volí. A hlavně se netřese. Bude bude, nebude nebude...Pracujme aby bylo. To se bohužel o KDU-ČSL říci nedá. Naše slova a činy rozdílné jsou. Jako by jediným naším programem v celostátní politice opravdu zůstavala jen ta 5% hranice. A to může být I pro skalního voliče trochu málo. Nevěří si předsednictvo, přestane věřit I volič.