Ing. Ivo Bezecný

mimo zastupitelskou funkci
  • KDU-ČSL
  • Židenice
  • školství
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.09.2018 14:42:49 - Damph

Proč jste u Lidovců?

Napsal jste článek o falešné solidaritě. Proč jste tedy v KDU když víte že tato strana je promigrační a již mnohokrát to ukázala?
František Černoch

Odpověď

21.09.2018 11:55:42 - Ing. Ivo Bezecný

 Neřekl bych, že KDU-ČSL je proimigrační stranou.To se jen někdo dosud neviditelný chtěl zviditelnit a když není žádný pořádný nápad, pak každé plácnutí do éteru je dobré. Jsem v kontaktu s řadou členů I příznivců KDU-ČSL a myslím si, že situaci vnímají podobně jako já. Nejedná se přitom o nějakou averzi vůči cizincům, je to spíše lpění na určitých zakořeněných tradicích, zvyklostech, obyčejích, které imigranti často nerespektují a nebo dokonce zpochybňují. Nevidím důvod, proč bychom měli být vstřícnější než jsou oni ve svých vlastních zemích. Jistě si sám dovedete představit, co by Vás čekalo třeba v Sýrii, Iráku nebo Afghánistánu, kdybyste nerespektoval místní zvyklosti a tradice.

Jako sebevědomí Evropané, kteří něco dokázali, něco vybudovali, vytvořili a garantovali určitou kvalitu života, bychom neměli činit ústupky přistěhovalcům z jiných kulturních oblastí a ohýbat způsob vnímání našich zvyků směrem k cizím zvyklostem. Pokud tito přistěhovalci nebudou schopni plně akceptovat naši evropskou civilizaci, převzít ji za svou, pak je tu rádi uvidíme jako hosty, ale nikoliv jako trvalé nájemníky. Ryba a host třetí den smrdí.

A pokud jde o tu "solidaritu" s tzv. blízkými, četl jsem nedávno zajímavou knihu pana profesora Komárka Spasení těla. Obsahuje zajímavou a poučnou myšlenku pokud jde o apel na kvalitu života budoucího: Je třeba začít u sebe a svého okolí (BLIŽNÍ je ten, co je nám blízko, není až třeba v Súdánu, ale na dohled - snaha o globální odpovědnost jednotlivce se rovná úplné neodpovědnosti) a nečekat na spásnou reformu shora...píše prof. Komárek.

Víte, taková solidarita se syrskými dětmi nic nestojí a kromě slov se od vás nic nečeká. zkuste se solidarizovat s brněnským bezdomovcem. tady by už ta solidarita musela mít nějakou konkrétní podobu a určitě vám v ní nikdo bránit nebude.

A myšlenka na závěr. Doporučuji každému, kdo se chce solidarizovat, ať tak učiní osobně a  za své. Každý může věnovat finanční příspěvek na výchovu syrského dítěte v jeho vlastní zemi a nemusí to troubit do éteru. Takový europoslanec by možná uživil těch dětí I vice. Uvážím-li spoustu spoluobčanů, kteří jsou rádi že přežijí od výplaty k výplatě, pak jsou podobné slovní odkazy na  hospodářskou a kulturní vyspělost země čirým pokrytectvím. Ze svého nic, ať moji solidaritu platí "vyspělý stát". Tak takhle určitě ne. Máme mnoho občanů, kteří by si zasloužili stejnou podporu jako syrští sirotci.