Ing. Ivo Bezecný

mimo zastupitelskou funkci
  • KDU-ČSL
  • Židenice
  • školství
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.09.2017 11:00:38 - Bea S.

Zvířata v ohrožení

Zbytečná maškaráda s nosorožčími rohy - úctihodný článek. Já si také kladla podobné otázky. Myslím, že je to zbytečné a když už, tak ho mohli zachovat, právě proto, že je tak vzácný. A s ochranou zvířat obecně máte pravdu. Co ale navrhujete? Zastavit výstavbu? Protože tím jak se staví, zvířata přichází o své teritoria. A druhý problém. Můj známí chová ovce, které mu ale zabíjejí vlci. Jak se díváte na tento problém? Vlci přeskočí plot a nějaké masivní opevnění není možné stavět, protože bydlí v CHKO. Ti vlci zabíjí hodně ovcí- proč by lovili, kdžy sem si můžou přijít jak do krámu. Část jich nezabíjí, ale zmrzačí, což je už týrání. Myslíte, že bude vůle se tím zabývat?

Odpověď

22.09.2017 12:38:20 - Ing. Ivo Bezecný

 K první otázce. Myslíte, že je potřeba stavět stale nova a nova obchodní centra, sklady, čerpací stanice a všechny podobné architektonické skvosty? kdy jich bude dost, Až už nebude kde stavět? To si musíme odpovědět na prvním místě. Chceme pěkné prostředí, v němž nezůstaneme s komáry a potkany sami nebo dame přednost železobetonu a pustině?

Podobné je to se silnicemi. Opravdu všude potřebujeme x-proudovou dálnici? Může být, ale je to na úkor přirozenější a líbivější krajiny lesů a luk. Rezervace a parky, kam jezdíme na dovolenou za "neporušenou" přírodou a jejími obyvateli jsou často těžko dostupné. Dáme přednost dostupnosti pustiny nebo menší dostupnosti pěkné a bohatě diverzifikované krajiny?

Pokud jde o vlky, rozhodnout opět musí společnost, tedy my všichni. Chceme vlky a jsme ochotni hradit chovateli ztrátu na ovcích nebo raději vlky vystřílíme a chovatel bude mít pokoj?

Rádi koukáme na lvi, na slony, na nosorožce. take tato zvířata ubírají plochu zemědělcům a v případě, že někde ještě žijí v jejich sousedství, způsobují jim ztráty. Pokud by se v zemích, kde tato zvířata ještě mají, chovali stejně jako my k vlkům a medvědům, tak už tady žádní lvi, levharti, sloni nebo nosorožci nejsou. Místo nich by třeba bylo vice potravin, které skončí v koších a kontejnerech na odpad.

Já za sebe hlasuji pro skromnější výstavbu a ukončení zabírání polí a přírodních ploch pro zástavbu. Hlasuji I za méně dálnic a preferenci veřejné dopravy místo příliš nabobtnalé dopravy soukromé. A hlasuji pro vlky a medvědy a kompenzace chovatelům za ztráty na stavech hospodářských zvířat. Na takovou věc rád ze svých daní přispěji.

Hrady a zámky už lidi tak nelákají. Možná přijde doba, kdy na safari nebudeme jezdit jenom do Afriky, ale zajímavá podívaná se nám naskytne I v Beskydech, Jeseníkách nebo na Šumavě. Vždyť pozorovat medvěda, zubra nebo I prase může být stejně vzrušující podívaná jako koukat na slona nebo lva.