Ing. Jan Bauer

  • ODS
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 10. 2019 16:11:25

Poslanci ANO a ČSSD odmítli přednostně projednat zvýšení rodičovského příspěvku

Poslanci ANO a ČSSD odmítli přednostně projednat zvýšení rodičovského příspěvku

Vládní poslanci hnutí ANO a ČSSD dnes odmítli přednostní projednání zvýšení rodičovské, komunisté se při hlasování zdrželi.

Návrh na přednostní projednání zvýšení rodičovské a jeho zařazení před kontroverzní daňový balíček podal poslanec ODS a místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

„Postoj vládních poslanců mě mrzí. Pokud by to mysleli s podporou rodin vážně, mohli jsme už dnes zvyšování rodičovské projednávat a příští týden dokončit. Pro vládu je ale zjevně důležitější zvýšit co nejrychleji daně, než konečně splnit slib a přilepšit rodinám s dětmi,“ řekl Bauer, podle kterého by mělo být projednání příslušné novely zákona o státní sociální podpoře prioritou a poslanci by ho neměli ohrozit tím, že se k němu přes náročnou diskuzi o daňovém balíčku ani nedostanou.

Debatu lze přitom očekávat i u samotného zvednutí rodičovského příspěvku, protože vládou osekaná verze jen pro aktivně pobírající rodiče může být na hraně ústavnosti a poslanci budou muset zvážit jednotlivé pozměňovací návrhy, které tento problém řeší, anebo vyplácení rodičovského příspěvku jinak korigují.

Poslanci ODS navrhli a budou podporovat širší verzi zákona, která umožní čerpat vyšší příspěvek i rodičům, kteří stále splňují zákonné nároky na přiznání rodičovské, přestože již původní částku vyčerpali.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout