Ing. Jan Horník

  • STAN
  • Karlovy Vary
  • místopředseda Senátu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.11.2019 22:58:00

Svoboda se nemá protrpět, ale bránit. A hlavně ji žít

Svoboda se nemá protrpět, ale bránit. A hlavně ji žít

Na konferenci „30 let svobody“ se téměř třicítka výrazných osobností ve Valdštejnském paláci podělila o své osobní příběhy z roku 1989.

Na konferenci „30 let svobody“ se téměř třicítka výrazných osobností ve Valdštejnském paláci podělila o své osobní příběhy z roku 1989 a úvahy o proměnách, které se od té doby v České republice odehrály ve společnosti, technologiích, gastronomii, médiích, bezpečnosti či architektuře.

V úvodu konference 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička zavzpomínal, jak se jako mladý učitel vydal za studenty na Albertov a jak euforii panující v průvodu vystřídal velký strach, když byl na Národní třídě sevřen kordony pohotovostních pluků. „Když byl Václav Havel v prosinci zvolen prezidentem, věřili jsme, že už bude jenom dobře. Po třiceti letech tušíme, že ne všechno se úplně skvěle povedlo, ale přesto je důvod k optimismu a oslavám. Žijeme v bezpečné, svobodné, demokratické zemi a svobodní lidé mohou dělat věci, o kterých se jim před třiceti lety ani nesnilo,“ uvedl Růžička.

Navázal na něj místopředseda Jan Horník se svým mottem: „Svoboda se nesmí protrpět. V tomto okamžiku možná trochu trpíme, proto svobodu musíme bránit a zejména ji žít.“

Mezi řečníky následně vystoupili první předseda českého Senátu a signatář Charty 77 Petr Pithart, autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný, předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář, architekt Adam Gebrian, šéfkuchař Emanuele Ridi,  ředitelka Googlu pro východní Evropu Taťána Le Moigne, generální ředitel České televize Petr Dvořák či generál Petr Pavel.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout