Ing. Jan Sviták

  • SLK
  • Prysk
  • starosta obce
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.6.2022 18:20:00

Kraj pracuje na zavedení autobusů na Ještědku, plány kříží rekonstrukce silnice

Kraj pracuje na zavedení autobusů na Ještědku, plány kříží rekonstrukce silnice

O zavedení autobusové dopravy z libereckého Horního Hanychova k horské chatě Ještědka pod vrcholem Ještědu usilují Liberecký kraj a společnost KORID LK, která v kraji koordinuje hromadnou dopravu.

Turistická linka by měla sloužit jako náhradní doprava po dobu, kdy bude mimo provoz lanovka na Ještěd.  

„Podnikáme kroky potřebné k zahájení provozu. Jedná se o vybudování zastávky, kde je potřeba jednat s vlastníky dotčených pozemků, odborem dopravy statutárního města Liberce a dopravním inspektorátem Policie České republiky. Byla již upřesněna podoba řešení otočky u Ještědky a zároveň se zabýváme bezpečností provozu při průjezdu autobusu kolem Vířivých kamenů,“ sdělil Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy.

Linku by bylo teoreticky možné provizorně zavést v horizontu několika týdnů. Komplikace by však přinesla aktuálně trvající rekonstrukce silnice číslo III/2784 ze Světlé pod Ještědem na Výpřež, kde by autobusy ve směru z Horního Hanychova odbočovaly na cestu k Ještědce. 

„Právě na Výpřeži řídí dopravu semafor a ve směru od Horního Hanychova se tvoří kolony. V nich by zůstávaly autobusy stát. Proto jsme se rozhodli, že bude vhodné projekt připravit pečlivě pro letní sezonu na příští rok, kdy bude rekonstrukce této dopravní tepny mezi Libercem a Podještědím hotová,“ doplnil Sviták.

Na trasu mají vyjíždět devítimetrové autobusy, které by vyrážely na cestu od konečné tramvajové stanice v Hanychově. Četnost linek bude podle zájmu cestujících. O ceně jízdného se zatím jedná, půjde ale o nedotovanou linku, která si na sebe musí vydělat.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama