Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.12.2022 14:33:00

“Expertka”, placená lobbistickou firmou, šíří dezinformace a fake news

“Expertka”, placená lobbistickou firmou, šíří dezinformace a fake news

Reakce na facebookovém profilu k vyjádření právničky Laury Otýpkové k obnovitelným zdrojům a transformaci energetiky na serveru idnes.cz

 Jestli tady někdo lže, tak je to tato “expertka”. Že pochází od lobbistů Frank Bold, mě nepřekvapuje.

Zelená politika, svým tlakem na dekarbonizaci plus antijadernou/antiuhelnou hysterií, zvýšila v minulých letech evropskou závislost na ruském plynu. S tím všichni, zejména Německo, sutomaticky počítali. Z této závislosti se teď horkotěžko z geopolitických důvodů snažíme vymanit, ovšem za dodatečné náklady na dobudování infrastruktury a vyšší ceny za LNG.

Pokud jde o obnovitelné zdroje, v ČR máme ročně asi 2000 využitelných slunečných hodin a asi 1000 využitelných větrných hodin. Z toho plyne, že “renewables” mohou být v našich podmínkách vždy pouze doplňkovým zdrojem. Jejich nestálost je navíc rizikem pro stabilitu přenosové soustavy.

Ne, ten článek nebudu sdílet, zájemci si ho jistě najdou. Tvrdím ale, že “expertka”, placená lobbistickou firmou, šíří dezinformace a fake news.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama