Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21. 10. 2019 10:41:00

Elegantní Boris Johnson. Velká Británie odejde z EU k 31. říjnu

Elegantní Boris Johnson. Velká Británie odejde z EU k 31. říjnu

Komentář na facebookovém profilu k vývoji situace stran Brexitu

Elegantní.

Boris Johnson poslal do Bruselu dva dopisy. Formální žádost o další odklad Brexitu (k čemuž ho proti jeho vůli přinutila Dolní sněmovna) a list, v němž naopak jako premiér další odklad odmítá. Evropská rada by mu měla vyhovět a neschválit tu první žádost.

Předvčerejší hlasování bylo totiž jen dalším pokračováním vnitropolitické války, kdy Corbynovi labouristé nechtějí Johnsonovi přiznat vítězství a sobě porážku. K nim se připojuje část zhrzených vyloučených ex-konzervativních poslanců (Clarke, Hammond atd.), kteří tak končí svou kariéru v ostudě. To nás ale nemusí zajímat, už toho bylo dost.

Je na čase vše ukončit. Velká Británie z EU odejde 31.října. Buď s “Johnsonovou” dohodou z minulého týdne nebo bez dohody. To musí být teď vzkaz, který zazní z kontinentu do Westminsteru.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama