Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.08.2019 9:15:00

Komunistický režim si dělal ze SNP výkladní skříň

Komunistický režim si dělal ze SNP výkladní skříň

Komentář na facebookovém profilu k výročí Slovenského národního povstání

 Nezapomínáme na hrdiny Slovenského národního povstání a na boj proti hitlerovskému Německu.

Rudolf Viest. Legionář, jediný slovenský generál v předválečné čs.armádě, ministr Benešovy exilové vlády. Neodmyslitelně spojen se Slovenským národním povstáním, od jehož zahájení 29.srpna 1944 dnes uplyne 75 let.

Šlo o významnou vojenskou akci s širokou mezinárodní podporou, která (byť nedosáhla svého cíle) způsobila velké problémy a ztráty hitlerovskému Německu i Tisovu klerofašistickému režimu.

Viest velel povstalecké armádě až od října, kdy vystřídal prvního velitele povstání Jána Goliana. V listopadu padli oba zradou do německého zajetí, byli odsouzeni a popraveni.

Povstání se pak změnilo v partyzánskou válku, která trvala de facto až do konce WWII. Němci se povstalcům mstili strašlivě - vypalovali a vyvražďovali celé vesnice, desítky osad, tisíce lidí (nejznámější případy Kremnička nebo Nemecká).

Zapomeňme dnes na to, že komunistický režim si dělal ze SNP výkladní skříň. A připomeňme si důstojně a s úctou tuto důležitou událost našich dějin.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama