Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.06.2019 17:37:00

Otevřená výzva pražskému primátorovi Hřibovi - zastavte to šílenství

Otevřená výzva pražskému primátorovi Hřibovi - zastavte to šílenství

Komentář na facebookovém profilu ke snaze sochaře Váni znovuvystavět na Staroměstském náměstí v Praze Mariánský sloup

Otevřená výzva pražskému primátorovi:

Vážený pane primátore Hřibe,

domnívám se - a nebudu jistě sám - že pokusy o znovuinstalaci kopie historického artefaktu (Mariánského sloupu), odstraněného ze Staroměstského náměstí před více než 100 lety, sobotním incidentem již překročily hranice možného a přijatelného.

Domnívám se, že není možné připustit a tolerovat rozebírání a pozměňování tak významného veřejného prostoru, jakým je Staroměstské náměstí, soukromými osobami.

Připomínám usnesení ZhmP z roku 2017, kterým byla těmto pokusům jasně vystavena stopka. Není vaší chybou, že tehdejší Rada ZhmP v čele s primátorkou Krnáčovou (a za přispění tehdejšího radního Volfa) nebyla schopna toto usnesení realizovat. Nyní však můžete - a dokonce musíte - zjednat nápravu v duchu zmíněného usnesení, než dojde k dalším konfliktním situacím. Nezaslouží si to ani Praha, ani její obyvatelé a návštěvníci.

Děkuji předem.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout