Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6.7.2022 11:40:00

Ruská invaze odhalila strategický význam Asie

Ruská invaze odhalila strategický význam Asie

Evropský parlament schválil návrh usnesení o indo-pacifické strategii EU v oblasti obchodu a investic.

 Strategie definuje společné zájmy, priority a hodnoty, podporuje otevřené prostředí pro obchod a investice, rovné podmínky, reciprocitu a vzájemný prospěch. Zpravodajem byl europoslanec ODS Jan Zahradil. 

„Vztahy EU s Indo-pacifickým regionem, dnes nejdynamičtějším regionem světa, nabývají na důležitosti i ve světle nové geopolitické situace po ruské invazi na Ukrajinu. Jsou též jednou z priorit českého předsednictví, takže si dovolím tvrdit, že je dobře, že tuto zprávu předložil Čech. Jde především o to, jak lépe využít již existující smlouvy (s Japonskem, Koreou, Singapurem, Vietnamem), jak pokročit v jednáních s Indií, jak dotáhnout jednání s Austrálií (po úspěšném dojednání smlouvy s Novým Zélandem minulý týden), jak znovu nastavit vztahy s Čínou do nějaké dlouhodobě udržitelné a výhodné podoby. Také regionální asijské integrační snahy, tj. smlouvy CPTPP a RCEP nás musejí zajímat kvůli dopadu na globální ekonomiku," říká Zahradil. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama