Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 2. 2020 16:39:00

Smlouva mezi EU a Vietnamem posílí vzájemný obchod i ochranu lidských práv

Smlouva mezi EU a Vietnamem posílí vzájemný obchod i ochranu lidských práv

Evropský parlament schválil dohodu o volném obchodu a ochraně investic mezi Evropskou unií a Vietnamem. Kromě posílení obchodní výměny získala EU i nástroj pro podporu lidských práv ve Vietnamu.

 „Je dobře, že i v době narůstajících obchodních válek ve světě schválil Evropský parlament tuto smlouvu. Smlouva o volném obchodě mezi Evropskou unií a Vietnamem pomůže rozvoji vzájemného obchodu, ale také dává Evropské unii nástroj, kterým může aktivně podporovat ochranu lidských práv i životního prostředí ve Vietnamu. Do roku 2035 by vzájemný obchod díky této smlouvě měl vzrůst až o 35 mld. eur a pomoci zvýšit vietnamskou ekonomiku o 2,5 %,“ uvedl Jan Zahradil, předseda europoslaneckého klubu ODS.

„Vietnam se také zavazuje ratifikovat a naplnit 8 základních konvencí Mezinárodní organizace práce, což bude výrazné zlepšení podmínek zaměstnanců ve Vietnamu. Mimochodem ochrana pracovníků je v této smlouvě na stejné úrovni, jako v obdobné smlouvě mezi EU a Kanadou,“ dodává Jan Zahradil.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama