Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.05.2020 17:28:00

V Černínu sedí nejslabší ministr zahraničí od roku 1992

V Černínu sedí nejslabší ministr zahraničí od roku 1992

Komentář na facebookovém profilu k současné zahraniční politice

 Takový bordel v české zahraniční politice nepamatuji za celou dobu existence ČR.

Ano, vždy tady bylo jisté napětí mezi Hradem a Strakovkou, mezi prezidentem Havlem a premiérem Klausem, mezi prezidentem Klausem a premiéry Špidlou, Paroubkem i Topolánkem, mezi prezidentem Zemanem a premiérem Sobotkou.

Ale dnes už se to zcela vymklo, máme těch zahraničních politik asi pět: kromě té hradní a té vládní ještě jednu senátní, pak jednu komunální a naposled ministersko-exministerskou. Trochu luxus na desetimilionový stát.

Prvotní příčinou všeho je zejména to, že v Černínu sedí bezpečně nejslabší ministr zahraničí od roku 1992. Není schopen nic koordinovat, neumí předcházet konfliktním situacím ani hledat nejmenší společný jmenovatel, nikdo ho nerespektuje a tudíž ani neposlouchá. Volný prostor pak vyplňují jiní.

Jsme s tím naprosto k smíchu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama