Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.01.2021 12:45:00

Výběr dodavatele vakcíny musí probíhat podle medicínského, ne politického hlledi

Výběr dodavatele vakcíny musí probíhat podle medicínského, ne politického hlledi

Na popud europoslanců ODS a frakce Evropských konzervativců a reformistů dnes Evropský parlament projednává způsob objednávání vakcín proti nemoci covid-19 od jednotlivých dodavatelů.

 Evropská komise musí okomentovat informace, které mluví o výběru dodavatelů vakcín podle toho, ze které země pochází jejich výrobce. Podle Jana Zahradila však jediným kritériem musí být to zdravotní.

„V německém tisku se v minulých týdnech objevila informace, že objednávka vakcín Evropskou komisí nepodléhala pouze medicínskému rozhodnutí a dostupnosti těchto vakcín v čase, ale také tomu, odkud pochází jejich výrobci. Podle těchto informací měly být zvýhodňovány francouzské firmy na základě francouzského nátlaku. Takový postup považuji za naprosto nepřijatelný,“ uvedl předseda europoslaneckého klubu ODS Jan Zahradil.

„Pokud se máme co nejrychleji vrátit do normálního života, je dostupnost vakcín a proočkovanost populace klíčovým krokem. Všechny tyto informace, které se objevují, narušují důvěru občanů v tyto látky a odrazují je od očkování. A tomu chceme zabránit, proto jsme iniciovali projednání na plénu EP a umožnili tak Komisi, aby informace komentovala. Komise musí transparentně předložit fakta a čísla, kolik vakcín, v jakém časovém horizontu, za jakých podmínek a od kterých výrobců objednala a doložit na základě jakých kritérií tato rozhodnutí činila,“ dodal Jan Zahradil.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama