Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,34. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.01.2013 11:08:31 - dubínek

Řešme to raději na národní úrovni.

Co říkáte na to, že evropský soud nevyslyšel občany, kteří podepsali petici na ochranu zvířat při přepravě? A je nějaká šance, že EU svůj postoj přehodnotí?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

24.01.2013 15:21:48 - Ing. Jan Zahradil

Dobrý den,

Debata na téma dálkového převozu zvířat na jatka stále na úrovni institucí EU probíhá a zatím nelze předurčit její výsledek. Ačkoliv obecně lze říci, že pravděpodobně není důvod, proč by se měla jateční zvířata přepravovat napříč celým kontinentem, vždy jde o detaily příslušné legislativy. Rád bych také zmínil, že například v České republice je už delší dobu uzákoněn limit na přepravu zvířat na jatka v délce 8 hodin. Zda by to tak mělo být obecně po celé EU, je jiná otázka, zde se spíše kloním k individuálnímu řešení jednotlivými členskými státy. Vzhledem k geografické rozmanitosti jednotlivých zemí EU je ne vždy snaha vše a za každou cenu sjednotit prospěšná. V současné době není v Evropském parlamentu žádná legislativní iniciativa, která by měnila současnou situaci, před nějakou dobou medializované písemné prohlášení zmizelo tak rychle, jak se objevilo, neboť nemá žádnou právní váhu ani dopad.