Ing. Jaromír Kohlíček, CSc.

  • KSČM
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2019 12:26:10

Teroristický útok na Srí Lance

Teroristický útok na Srí Lance

Soustrast s obětmi útoku sebevražedných atentátníků.

 Ostrov ležící na jih od Indického poloostrova. Silný čaj, drahokamy, sinhálština, tamilština a angličtina jako oficiální jazyky. Buddhisté, hinduisté, muslimové a křesťané (většinou „Goánci“ tedy katolíci). Ideální turistická destinace.

Muslimů je v zemi, stejně jako křesťanů, tj. cca 7,5 % populace. Podle všeho s koncem Islámského státu část jeho bojovníků původem ze Srí Lanky má snahu vrátit se na ostrov. Některé státy nemají zájem „své“ krajany po letech na blízkém východě opět uvítat „doma“. Ani na Srí Lance nejsou z jejich návratu nadšeni.

Je mi upřímně líto zničených životů, které padly za oběť velké teroristické akci v předvečer významného křesťanského svátku Velikonoc. Mrtví ani zranění jistě nic špatného neprovedli. Ať už šlo o věřící v kostele nebo o klienty hotelů, jejich smrt či zranění vyvolává hluboký soucit světové veřejnosti.

Vyjadřuji tímto hlubokou soustrast pozůstalým a věřím, že pachatelé budou dopadeni a po zásluze potrestáni. Rozhodně odsuzuji tento akt násilí a doufám, že jeho autorům se nepodaří narušit fungování demokratických institucí Srí Lanky. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout