Ing. Jaroslav Holík

  • SPD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

25.01.2016 21:01:50 - petas999

Indonésie a palmový olej

Dobrý den,
všiml jsem si, že se věnujete otázce životního prostředí. Jak vnímáte situaci v Indonésii? Hořící prales, uhořelá zvířata kvůli palmovému oleji. Jak lze této katastrofě zabránit? Děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí ve volbách, volič SPD

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

27.01.2016 17:17:39 - Ing. Jaroslav Holík
Vypalování indonésského deštného pralesa a zakládání plantáží monokultury, tj. palmy olejové považuji za vrchol arogance k místní flóře i fauně. Deštný prales akumuluje vlhkost a udržuje rovníkový klimat. Je domovem neopakovatelné fauny.  Všem přeji vidět mrtvé, napůl spálen, orangutany a další živočichy. Ne, nejsem brzdou zlepšování životní úrovně místních obyvatel. Nové plantáže však přináší zisk pouze několika boháčům. Negativní účinek palmových plantáží se brzy projeví změnou klimatu a dalším rozširováním pouští. Vyzývám všechny Čechy, kterým není stav planety lhostejný aby, stejně jako já,  nekupovali zboží s obsahem palmového oleje.