Ing. Jaroslav Lobkowicz

  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.05.2014 9:37:49

Trvá-li někdo na tom, že není politik, přiznává, že pro společnost nepracuje

Trvá-li někdo na tom, že není politik, přiznává, že pro společnost nepracuje

Často slýchávám v parlamentu od různých poslanců, že nejsou politiky, že ani politiky nechtějí být, že byli zvoleni do parlamentu, aby pracovali.

Jsem přesvědčen, že tito kolegové neví, co znamená slovo politika, proto jim budiž odpuštěno. Kdyby to věděli, nemohli by toto nikdy vyslovit a na tom trvat.

Co znamená slovo politika? Je to slovo řeckého původu a znamená správa obce, činnost v oboru veřejné správy, týkající se zájmu státu, tříd, celé společnosti. Takto je slovo politika vysvětleno ve Slovníku jazyka Českého od Františka Trávníčka z roku 1952 (čtvrté dopracované a doplněné vydání). Politik je nazýván ten, kdo politiku provádí.

Trvá-li někdo na tom, že není politik, veřejně přiznává, že pro společnost nepracuje, že  pro ni ani pracovat nechce. Pro koho tento poslanec vlastně pracuje?  Pracuje pro sebe, pro svou firmu neb pro nějakou cizí mocnost? Odpověď zůstává tajemstvím.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama