Ing. Mgr. Tomáš Doležal, Dis.

  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.06.2026 9:36:24 - Óli

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do jejich obsahu zasahovat. Vždyť co jiného to je, než cenzura?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

tomsik1, Mezek Franta, jfav, , Vohrik, Rebel Dandy, jednicka12, Velká_žumpa, sochorar, mamlas, optimista70, Kapr 1, Malachyt, franta czexit, badivojevic, Jirk@, silverA, Girmountain

Odpověď

23.06.2026 9:46:09 - Ing. Mgr. Tomáš Doležal, Dis.
Absolutně odmítáme jakékoli zásahy státu a jeho orgánů do vysílání soukromých médií, která nefinancují občané - ať již přímo nebo formou daní přes státní rozpočet.
Veřejnoprávní média jsou jiný případ. Dle již nyní platného zákona o České televizi a Českém rozhlase má stát, prostřednictvím Parlamentem volených rad, povinnost kontrolovat objektivitu a vyváženost obsahu jejich vysílání a dodržování dalších ustanovení těchto zákonů. To Parlament, resp. tyto rady, ze zákona musí dělat, musí o tom předkládat Sněmovně výroční zprávy atd. Nejde o to kontrolovat obsah každého pořadu a zasahovat do něj, něco vystřihovat atd., ale stát má povinnost u médií, která jsou celoplošná a která financuji nedobrovolně všichni občané, kontrolovat, zda ve svém vysílání nemanipulují jeho politický obsah ve prospěch jakýchkoli stran a směrů a zda tím neovlivňují politickou a volební soutěž. Tzn. už nyní ze zákona musí být kontrolováno, zda politické zpravodajství a publicistika neprotěžuje nebo naopak nediskriminuje jakékoli politické stran, hnutí a směry. To yb bylo nezákonné zneužití exkluzivního postavení vysílatelů financovaných občany. Tj. nejde o obsah, ale o to, zda veřejnoprávní média plně reflektují ve svém politickém vysílání zastoupení politických stran a směrů ve veřejnosti a nikoho nepreferují ani nediskriminují.