Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.

  • SLK
  • Liberec
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.8.2020 14:33:00

Budovu Skloexportu Liberec chce, podal žádost o převod do majetku města

Budovu Skloexportu Liberec chce, podal žádost o převod do majetku města

Z médií jsem získal zprávu o převodu budovy Skloexportu pod správu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

 Rád bych sdělil, že jsem hned ve stejný moment oslovil generální ředitelku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a požádal ÚZSVM po prověření převodu budovy do majetku města bezúplatně nebo za symbolickou cenu.

Budova Skloexportu je pro město Liberec vzhledem k budoucnosti rozvoje okolí vlakového a autobusového nádraží zajímavá zejména vhodná pro výkon takzvané přenesené působnosti státní správy pro 28 okolních obcí vč. Liberce , tj. např. vydávání občanských průkazů, řešení přestupků, sociální odbor, stavební úřad apod. Občané např. cestující z hrádku, Hodkovic nebo Českého dubu si nemusí zajíždět do centra města a např. v případě přijezdu autobusem nebo vlakem by vše vyřídili v blízkosti nádraží. To je další důvod, proč chceme postavit v blízkosti násdrqží parkovací dům.

Níže uvedený mail se zájmem města o budovu není nahodilý. Už před rokem jsem jednal na schůzce s Generálním finančním ředitelstvím i generální ředitelkou UZSVM o podmínkách převodu. Podle dohody s generální ředitelskou jsme zpracovali dispiziční studii obsazení budovy Skloexportu a tu jsem na UZSVM také poslal.

Tzn. nyní budeme čekat na odezvu od UZSVM a o dalším postupu vás budu informovat.

Dopis generální ředitelce ÚZSVM Kateřině Arajmu:

Vážená paní generální ředitelko,

z medií jsem se dozvěděl, že budova bývalého Skloexportu v Liberci přešla pod správu Vašeho ÚZSVM. V minulých dvou letech jsem jednal s Generálním finančním ředitelstvím o možnosti převést budovu do majetku města Liberce jakožto budoucího administrativního centra pro agendu přenesené působnosti státu.

Chtěl bych Vás touto cestou požádat o prověření možnosti převodu této budovy do majetku města Liberce pro účely zajištění přenesené působnosti státu. Vzhledem k tomu, že rekonstrukce budovy si vyžádá podle odhadů cca 400 mil.Kč a v důsledku dopadů ekonomické krize není naše finanční situace dobrá, rádi bych požádal o prověření možnosti převodu bezúplatně nebo za symbolických podmínek.

V příloze si dovoluji zaslat k seznámení návrh na využití budovy.

Jsem připraven pro další jednání.

Děkuji a zdraví

Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.
primátor statutárního města Liberec

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama