Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.

  • SLK
  • Liberec
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.01.2019 21:20:00

Liberečané se zapojí do péče o město

Liberečané se zapojí do péče o město

Od února se Liberečané mohou aktivně zapojit do zvelebování Liberce. To znamená, že mohou liberecký magistrát upozorňovat například na černé skládky, rozbité silnice, výtluky, prohlubně chodníků a podobně. Město k tomuto účelu pořizuje aplikaci s náz

„Pořádek ve městě je naše volební priorita. Občané mohou hlásit, kde a co je v nepořádku. Umožní jim to jednoduchá aplikace v jejich chytrém telefonu,“ popisuje Jiří Šolc, náměstek primátora pro technickou správu a informační technologie. Díky ní se dostanou zprávy od lidí o problémech ve městě okamžitě ke kompetentním úředníkům. „To přispěje k rychlejšímu odstraňování podnětů, “ vysvětluje primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Radnice pro přívětivější přístup k řešení veřejného pořádku využije aplikaci Marushka Photo. Důvodem je skutečnost, že městu slouží tento mapový portál i pro jiné záležitosti. „Logicky to tak na sebe pěkně naváže“, dodává náměstek Jiří Šolc.

Nový pomocník pro občany i radnici začne fungovat od 4. února 2019.  Aplikace je určená pro systémy Windows, Android a iPhone a do telefonu si ji lze stáhnout běžným způsobem. „Výhodou je stálá kontrola o stavu nahlášených podnětů ve veřejné mapě. Všichni účastníci tak neztratí přehled o aktuální situaci,“ dodává náměstek Jiří Šolc.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama