Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.

  • SLK
  • Liberec
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.03.2019 7:34:00

Nabídka na farmářských trzích se bude průběžně měnit podle ročního období

Nabídka na farmářských trzích se bude průběžně měnit podle ročního období

S příchodem jara se k radnici vrátily farmářské trhy

Symbolicky na první jarní den odstartovala letošní sezona městských farmářských trhů u radnice, respektive „u vodotrysků“ před OC Plaza. Tržnice s průměrně 15 stánky bude otevřená každý čtvrtek v době od 7.30 do 14.00 hodin.

Zahájení sezony farmářských trhů si nenechal ujít ani primátor Liberce Jaroslav Zámečník. „Rád bych pozval všechny Liberečany, ať se na naše trhy určitě přijdou podívat. Nabídka je zajímavá a navíc se bude průběžně měnit podle ročního období," konstatoval primátor.

Návštěvníci trhů se mohou těšit na osvědčené prodejce, kteří nabídnou čerstvou ovoce a zeleninu, pečivo, maso s uzeniny, sýry, koření a spoustu dalšího zboží.

Městská tržnice byla obnovena na jaře 2017 na tradičním místě v Kostelní ulici. Zájem návštěvníků ale postupně opadal a vše nasvědčovalo tomu, že trhy potřebují atraktivnější místo. Loni na podzim se proto tržnice přestěhovala před OC Plaza, kudy denně projde mnohonásobně více lidí. A výsledek předčil očekávání.

„Spousta kolemjdoucích si trhy projde, a když je něco zaujme, tak si nakoupí a jdou dál. To se na původním místě moc nedělo, lidé tam buď cíleně přišli, nebo ne. A vyšší zájem jde samozřejmě ruku v ruce s pestřejší nabídkou. V Kostelní ulici čítala tržnice kolem osmi prodejců, zatímco před Plazou jsme v průměru na patnácti,“ konstatoval Ondřej Červinka z městské firmy Elset, která má farmářské trhy na starost.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama