Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.

  • SLK
  • Liberec
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.11.2020 22:24:00

Podařilo se prosadit parkové úpravy a zelené střechy

Podařilo se prosadit parkové úpravy a zelené střechy

V rámci společné dohody mezi městem Liberec a společností Lidl budou formou plánovací smlouvy v těsné blízkosti stavby prodejny Lidl v Pavlovicích vybudovány, na náklady investora, dvě kryté autobusové zastávky u křižovatky Polní, Letná.

Tyto zastávky budou s extenzivní zelenou střechou v designu města, obdobné jako je v Rochlici zastávka Mostecká. Přepokládaný termín realizace stavby prodejny je v průběhu roku 2021.

Projekt je výsledkem požadavků města a možností investora. Výsledek vznikl na základě dlouhodobé spolupráce ze strany odboru Kancelář architektury města. Základem  je  vazba  na  veřejný  prostor,  podíl investora  na  obnově  mobiliáře nové  zastávky  MHD,  zelené  střechy,  nové  výsadby  zeleně  a plochy umožňující vsakování.

„Během relativně krátké doby je to už podruhé, kdy se Kanceláři architektury města Liberec (KAM) povedlo se soukromým subjektem domluvit, aby při výstavbě akceptoval a zároveň se podílel i na nových klimatických opatřeních. Tedy, aby akceptoval nové zásady města pro výstavbu, které jsme před časem veřejnosti představili. Konkrétně v případě nové prodejny Lidl v Pavlovicích, se povedlo prosadit hned několik opatření, včetně parkových úprav a především zelené střechy,“ říká primátor města Jaroslav Zámečník.

Současný stav je na první vizualizaci (červená střecha) a  návrh nové podoby je na druhé vizualizaci (zelená střecha).

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama