Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.

  • SLK
  • Liberec
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.12.2018 18:41:00

Vedení města řeší stav budovy URAN

Vedení města řeší stav budovy URAN

Objekt libereckého magistrátu, který dlouhodobě vykazuje nevyhovující podmínky z hlediska technického stavu, projde rekonstrukcí.

Jedná se o budovu URAN na třídě 1. máje, kde v současné době sídlí Městská policie Liberec a některá oddělení a odbory Magistrátu města Liberce.

Stavebně technický průzkum, který liberečtí radní nechali zpracovat v roce 2017,  prověřil stav a únosnost nosných konstrukcí, stav obvodového pláště, stav izolací a vnitřní rozvody. Na základě laboratorních zkoušek na výskyt azbestu a statického posouzení nosných konstrukcí jasně vyšlo, že tzv. Boletické panely azbest neobsahují.

URAN by měl projít opravou v podobě výměny pláště, oken a kompletní výměny topení. Vedení Liberce zvažuje řešení ve variantě opravit budovu za provozu anebo přestěhovat úředníky a městské strážníky do náhradních prostor.

„Nyní zadáme novou projektovou dokumentaci. Dvě předchozí stavební  dokumentace z roku  2012 a roku 2015, které už město mělo vypracované, po lhůtě tří let přestaly platit. V tuto chvíli řešíme zadání pro stavební dokumentaci budovy, jejíž rekonstrukce by měla proběhnout co nejdříve,“ uvádí primátor města Liberce Jaroslav Zámečník.

Ten rovněž sestavil pracovní skupinu, kterou tvoří primátor a jeho náměstci Jiří Šolc a Jiří Němeček, radní Petr Židek, dále tajemník magistrátu Martin Čech, vedoucí Oddělení provozu a správy budov Jaroslav Anděl, vedoucí Odboru majetková správa Jaroslav Schejbal, ředitel Městské policie  Liberec Ladislav Krajčík, architekt Jiří Janďourek a projektant František Příhoda. Skupina se bude pravidelně scházet, řešit varianty možností opravy budovy a výstupy z jednání a doporučení s návrhy k dalšímu postupu bude předkládat libereckým radním.

Primátor města Jaroslav Zámečník zintenzivní kroky vedoucí k řešení nevyhovujícímu stavu budovy. „Službu občanům musíme poskytovat v bezpečném prostředí jak pro klienty, tak pro zaměstnance, proto bych velmi rád vyřešil stav budovy Uranu co nejdříve,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Budova známá jako URAN byla postavena v roce 1969. Jde o sedmipodlažní objekt s ocelovým skeletem a s obvodovým pláštěm z tzv. Boletických panelů. Podle stavebně technického průzkumu  z roku 2017 nevykazují tyto panely žádné riziko výskytu azbestu. Objekt byl v roce 2005 převeden do majetku statutárního města Liberec a z pohledu využití je po dobu 20 let od převodu vlastnických práv vázán k výkonu veřejné správy. Kromě rekonstrukce parteru v roce 2009 neprošla budova žádnou významnou opravou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama