Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová

  • ANO 2011
  • Středočeský kraj
  • hejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 10. 2018 11:17:00

Kraj připravuje stavbu Severní části obchvatu v Jílovém u Prahy

Kraj připravuje stavbu Severní části obchvatu v Jílovém u Prahy

Středočeští radní chtějí urychlit stavbu velmi potřebné Severní části obchvatu v Jílovém u Prahy. Jde o další z dopravních staveb, které úzce souvisejí s vybudováním napojení na dálnici D3.

Konkrétně se jedná o stavbu přeložky silnice II/105 Radlík – Šenflukova ulice. „Zastupitelům kraje jsme dnešním rozhodnutím navrhli schválit výkup pozemků ve vlastnictví společnosti Albert a zároveň bezúplatně převést pozemky města Jílové u Prahy tak, aby bylo možné s touto veřejně prospěšnou stavbou začít už v příštím roce,“ informovala po jednání hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Samotný výkup pozemků od společnosti Albert s.r.o. by měl stát Středočeský kraj přibližně 1,4 milionu korun a cena je koncipována jako osminásobek částky stanovené znaleckým posudkem. „Finanční prostředky na výkupy pozemků jsou plně hrazeny z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury,“ upřesnila hejtmanka.

Středočeský kraj hodlá realizovat první etapu stavby obchvatu, okružní křižovatky, už v příštím roce. Zbylá trasa, jíž se výkupy pozemků přímo týkají, tj. přeložka silnice II/105, by se měla začít stavět podle pracovníků Krajské správy a údržby silnic SK v roce 2020-2021.

„Předpokládané náklady na stavbu Severní části obchvatu se pohybují ve výši 168 milionů korun a budou plně hrazeny z účelové dotace Státního fondu dopravní infrastruktury,“ závěrem doplnila hejtmanka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout