Ing. Jindřich Hradecký

  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.12.2016 19:17:45

Podpora majitelů luxusních vil za peníze nájemníků

Podpora majitelů luxusních vil za peníze nájemníků

Myslí si předseda sociální demokracie, že je spravedlivé podporovat mnohamilionové hypotéky z peněz nájemníků, kteří si vydělávají třeba podprůměrnou mzdu? Strana svobodných občanů si to nemyslí.

Pane premiére,

rád bych Vám, jako sociálnímu demokratovi, položil jednu otázku. Považujete za spravedlivé, že pracující člověk bydlící v nájmu, musí ze svých daní přispívat majitelům drahých vil na jejich hypotéky? Mně se to nelíbí ani jako pravičákovi a už vůbec ne, pokud bych se měl vcítit do myšlení Vašeho voliče. Na jedné straně nehorázně dotujete nepřizpůsobivé skrze příspěvky na bydlení a na druhé straně přispíváte bohatým, kteří si pořizují vilu třeba za 7 milionů. A všechno to přitom platí střední třída, kterou Vy a Vaši koaliční partneři soustavně likvidují.

Roční limit úroků, který si lze odečíst z daní, je dnes 300 000 Kč. To znamená, že milionářům slevíte až 45 000 Kč ročně. Proč Vaše vláda zamítla Kalouskův návrh na snížení limitu odpočitatelných úroků na 80 000 Kč? Pro pořádek dodávám, že Strana svobodných občanů prosazuje zrušení všech nespravedlivých odpočtů z daní. Místo toho snížíme daně všem a necháme lidi se sami rozhodnout, jestli budou bydlet ve vlastním, v nájmu, nebo v podnájmu jako spolubydlící.

Děkuji za odpověď. S pozdravem Jindřich Hradecký

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama