Ing. Jiří Havlíček, MBA

  • ČSSD
  • Čáslav
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.05.2017 14:07:00

Kvůli nedostatku financí jsme nemohli podpořit značné množství žádostí

Kvůli nedostatku financí jsme nemohli podpořit značné množství žádostí

Ministerstvo průmyslu a obchodu podpoří více projektů ke snížení energetické náročnosti z programu EFEKT II.Vláda schválila navýšení prostředků rozpočtu Státního programu na podporu úspor energie pro rok 2017 ve výši 30 milionů korun. Realizaci a financování aktuálního programu EFEKT II zabezpečuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Cílem programu je zvýšit kvalitu energetických služeb a především úspor energie díky zlepšování informovanosti malých odběratelů. Program je zaměřen rovněž na podporu veřejného sektoru k hospodárnému nakládání s energiemi, na pilotní projekty v této oblasti, ale i na investiční akce menšího rozsahu a to především na realizaci projektů úsporného veřejného osvětlení.

„Dosud jsme kvůli nedostatku finančních prostředků nemohli podpořit značné množství žádostí, hlavně investičního charakteru,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. „Vláda proto svým rozhodnutím učinila významný krok, posilující především finanční a energetické úspory v oblasti veřejného osvětlení,“ dodal ministr Havlíček.

Rozpočet programu EFEKT II je i přes jeho navýšení oproti roku 2016 dlouhodobě nedostatečný. Například v loňské roce bylo do investiční aktivity Opatření ke snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení podáno 274 žádostí, z nichž mohlo být podpořeno jen 35 projektů. Ke zvýšení rozpočtu programu pro letošní rok, původně schváleného ve výši 120 milionů korun, dojde zapojením nároků z nespotřebovaných neprofilujících výdajů MPO a umožní tak realizaci většího počtu projektů.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama