ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

04.01.2012 14:54:55 - Božena G.

odpověď na dotaz

Pane senátore, proč podle Vás neprošel v Přerově návrh, jenž počítal s úplným zákazem heren na celém území města? Přijde mi to jako hrozná škoda. Nebude se snažit návrh protlačit v budoucnu znovu?

Odpověď

11.01.2012 15:30:54 - Ing. Jiří Lajtoch
V loňském roce byl přijat zákon, který rozšířil pravomoc obcí regulovat na svém území provozování hazardních her, případně je zakázat na celém území obce. Novela zákona o loteriích však obsahuje přechodné ustanovení, které umožnuje provozovat VLT na základě povolení Ministerstva financí ČR do 31.12.2014. Znamená to, že pokud by byl schválen zákaz provozovávání loterií na území obce, nebudou již sice povolovány VHP, ale VLT a ostatní loterie, které byly povoleny MF, budou moci být provozovány až do roku 2014. Na jednání Zastupitelstva města Přerova zastupitelé projednávali 2 návrhy týkající se "regulace hazardu".

Nakonec byl přijat návrh vydat obecně závaznou vyhlášku, která stanoví místa na území statutárního města Přerova, kde lze provozovat druhy loterií a podobných her, na ostatním území je jejich provozování zakázáno.

Předpokládáme, že tímto problémem, kterým nesporně provozování loterií a heren je se budeme zabývat i v tomto roce.

S úctou

Jiří Lajtoch