ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,95. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.04.2018 21:41:27

Mirku Čejkovou využívají v kampani ti, kteří chtějí zastavit nepopulární kroky

Mirku Čejkovou využívají v kampani ti, kteří chtějí zastavit nepopulární kroky

Vyjádření ministra zemědělství Jiřího Milka k článku v Mladé frontě DNES

Ministr zemědělství Jiří Milek považuje za nutné se vyjádřit k dnešnímu článku „Rádkyně ministra za 181 tisíc“, který dnes vyšel v deníku Mladá fronta DNES a na zpravodajském serveru iDNES.cz. Článek poté převzala další média.

Údaje uvedené v dnešní MF DNES, že na Ministerstvu zemědělství pracuje poradkyně za 181 tisíc korun, nejsou pravdivé a jsou interpretovány účelově.

Paní Mirka Čejková za leden, únor a půlku března pracovala na DPP a účtovala si dvakrát 75 tisíc korun. Nyní jsme jí nabídli externí smlouvu, tudíž žádná faktura vystavena nebyla.

Na Ministerstvo jsem nastoupil za situace, kdy je většina zaměstnanců pod služebním zákonem. To znamená, že není jednoduché nahradit ani člověka, který nepracuje kvalitně. Přijal jsem dva lidi, a to tajemníka a poradkyni. Ta fakticky vykonává práci, kterou potřebuju a která předtím byla rozdělena mezi více lidí. Pozice poradce je v systému služebního zákona a zavřených pracovních pozic jediným řešením, které mi bylo k využití loajálních odborníků nabídnuto.

Systemizací bylo zrušeno několik pozic a jen v kanceláři ministra tím došlo k úspoře 592 tisíc korun měsíčně. Pokud je někdo schopen odvést kvalitní práci a navíc na IČO, kdy za tohoto pracovníka nemá Ministerstvo žádné další náklady nebo odvody, považuji to za projev úspor.

Od okamžiku, kdy jsem začal vyjadřovat nespokojenost s vedením některých podřízených organizací, vyžadovat informace o hospodaření a ptát se na výběrová řízení, začaly přicházet signály, že přijde reakce. Je smutné, že je kvůli tomu vláčen médii člověk, který pro mne pracuje a s těmito zjištěními mi pomáhá.

Mirku Čejkovou nyní využívají v kampani ti, kteří chtějí zastavit nepopulární kroky, které činím. Očekávám, že pokud budu dál pokračovat ve své práci, přijdou další účelové kampaně.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama