ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.12.2013 10:54:07

Nelson Mandela byl ztělesněním boje proti rasismu a bezpráví

Nelson Mandela byl ztělesněním boje proti rasismu a bezpráví

Kondolence předsedy vlády ČR k úmrtí Nelsona Mandely.

Premiér České republiky Jiří Rusnok zaslal kondolenční dopis prezidentovi Jihoafrické republiky Jacobu Zumovi v souvislosti s úmrtím bývalého prezidenta Jihoafrické republiky a držitele Nobelovy ceny míru Nelsona Mandely.

Vaše Excelence,

s hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o úmrtí bývalého prezidenta Jihoafrické republiky a držitele Nobelovy ceny míru pana Nelsona Rolihlahly Mandely.

Nelson Rolihlahla Mandela byl nejen významnou osobností politického a společenského života v Jihoafrické republice, ale zároveň jedním z nejvíce inspirativních světových vůdců našich dob. Byl ztělesněním boje proti rasismu a bezpráví. Velmi jsem si cenil jeho odhodlání, jež projevoval v nelehkých dobách jihoafrické historie coby bojovník za lidská práva, mezinárodní mírotvůrce a první demokraticky zvolený prezident Jihoafrické republiky.

Pevně věřím, že odkaz Nelsona Rolihlahly Mandely bude žít dál a stane se inspirací pro následující pokolení. Nechť se Mezinárodní den Nelsona Mandely stane symbolem životních ideálů a odkazu této velké světové osobnosti a připomínkou nutnosti bojovat za lidská práva, svobodu a rovnoprávnost.

Vaše Excelence, přijměte prosím vyjádření nejhlubší soustrasti jménem mým i vlády České republiky a tlumočte naši účast rodině a blízkým pana Mandely.

S úctou

Jiří Rusnok
 předseda vlády České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama