ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.12.2013 16:21:39

Prioritou příští vlády by mělo být financování sociálních služeb

Prioritou příští vlády by mělo být financování sociálních služeb

Předseda vlády Jiří Rusnok se v úterý 10. prosince 2013 zúčastnil zasedání Asociace krajů České republiky. Na tiskové konferenci po jednání zhodnotil premiér společně s předsedou Asociace krajů ČR Michalem Haškem dosavadní spolupráci.

Jiří Rusnok zdůraznil, že klíčovým tématem pro budoucnost krajů bylo v tomto roce čerpání evropských prostředků, které se podařilo vládě odblokovat. „Debaty o novém programovém období trvají. Práce nekončí a hlavní úkolem je teď financování sociálních služeb, které by mělo být pro budoucí vládu zásadní politickou prioritou,“ uvedl předseda vlády. Jako úspěch na krajské úrovni pak premiér vyzdvihl pomoc s financováním regionální železniční dopravy.

 Kraje by v příštím roce mohly dostat historicky nejvyšší finanční podporu z nevyčerpaných unijních dotací. Celkem by se mohlo jednat o 10 miliard korun, které by putovaly v jednotlivých krajích na opravu dopravní infrastruktury.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama