ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.01.2014 18:01:38

Snad již nepříjdou situace, kdy by mladí lidé museli pokládat vlastní život

Snad již nepříjdou situace, kdy by mladí lidé museli pokládat vlastní život

Předseda vlády Jiří Rusnok položil kytici k hrobu Jana Palacha, který se před pětačtyřiceti lety sebeobětoval na protest proti sovětské okupaci a hrozící celospolečenské rezignaci.

Účast premiéra byla součástí veřejné vzpomínkové akce na Olšanských hřbitovech. „Přeji si, aby se naše země již nikdy neocitla v situaci, jež by vedla mladé citlivé lidi k extrémnímu rozhodnutí položit vlastní život,“ řekl předseda vlády.

Student Jan Palach se 16. ledna 1969 demonstrativně zapálil na Václavském náměstí, aby jako živá pochodeň zburcoval občany proti omezování svobod a šířící se pasivitě. Tento čin následně zopakovalo ještě několik dalších osob.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout