Ing. Josef Barta, MBA

  • OČR
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.02.2014 17:41:59

„Vyžírkové, hochštapleři, podvodníci“ – Jak je odstranit?

„Vyžírkové, hochštapleři, podvodníci“ – Jak je odstranit?

Líhní podvodníků, zlodějů, korupčníků i jejich přisluhovačů na pozicích zákonodárců, tím se stala Česká republika za dobu čtvrtstoletí po „sametové revoluci“. Jejich odstranění je možné, ale je třeba začít zdola, nikoli v nejvyšších patrech.

 Kolega z vysoké školy mi popřál hodně štěstí v boji s „větrnými mlýny“, když se dozvěděl o možnostech odstranění špíny a korupce v naší zemi. Není to pohádka, je to reálná cesta odstranění všech nepravostí v České republice a nejen v ní.

 Svobodu, rovnost a právo je možné uplatnit pouze v čistém tržním prostředí, kde nevládnou právnické osoby – ve skutečnosti party fyzických osob, které si rozdělují trh i zisky. Vytvořením jedné kategorie účastníků trhu, a to pouze fyzických osob, ponesou odpovědnost za firmy  její vlastníci, fyzické osoby. Jak si společnost budou řídit, je jejich věcí, ale škody musí hradit ze svého majetku!

 Aby byl zrušen nesmyslný zákoník práce, který ukládá povinnosti zaměstnavatelům či zaměstnancům vzájemně a brání svobodnému výkonu práce jedincem, je třeba zákonodárný sbor, který není poskokem lobby.

 Všechny pokusy změnit věci vstupem jedinců na posty zástupců lidu, skončily jejich likvidací silnou mafií ve shnilém českém státním aparátu. Krade se dál, lumpové jsou beztrestní, vězení jsou pohodová rekreační zařízení s televizí, sportovním vyžitím, kulturou i možnostmi dalšího vzdělávání. Samozřejmě za peníze občanů – daňových poplatníků! O zlatých padácích pro neschopné ani nemluvě!

 Trestná činnost je postupně legalizována a boj proti ní je trestný. Například zákon na ochranu osobních údajů je zářným příkladem. Čestné občany může bulvár vláčet na svých stránkách, ukažte-li však na grázla, máte ihned problém a nemalé sankce. Za ublížení zloději či agresoru, který vám vniknul do bytu, půjdete k soudu a nedoplatíte se! Je to vůbec ještě možné? Celý svět se nám směje !

 Nadcházející komunální volby ale dávají šanci odstranit špatné zákony a následně i „vyžírky“ a „parazity“ přisáté na penězích občanů. Je to jednoduché. Každá lokalita má možnost si vybrat ze svých poctivých občanů ty, o kterých si myslí, že budou dobrými radními a starosty. Nemusí být v žádné „partaji“! Musí si jen zajistit podporu ostatních spoluobčanů v obci či městě, kde žijí.

 Občané své vůdce vybírají z těch schopných a čestných. Vybraní občané musí splňovat cíle občanů a musí chtít. Ne všichni v obcích a městech budou mít jeden názor, ale počet radních je různý a nikdy nevládne jen jeden člověk! Vybraná skupina, často v celém počtu zastupitelstva pak může kandidovat v komunálních volbách a samozřejmě zvítězit. Skončí různé koalice, občané si začnou vládnout skutečně sami. Skončí i rozkrádání „státu“, tedy majetku občanů, který si vytvářejí svými daněmi!  

 Obce a města s poctivým vedením jsou základem pro výběr kvalitních zástupců lidu i do krajských úřadů či zákonodárných sborů. Cesta nebude jednoduchá, ale účinnost je velmi vysoká. K tomu si představte vězení pro škůdce této země a jejich obyvatel, kde se musí pracovat a trest je opravdovým trestem. Ten, kdo porušuje práva ostatních, nemůže mít nárok se ve výkonu trestu práva dovolávat!

Země by kvetla, lidé by žili v lásce a spokojenosti, nebylo by bezdomovců, žebráků, minimalizovala by se trestná činnost, ubylo by rozvodů a nešťastných dětí, žijících v neúplných rodinách. Nebylo by pijavic v exekutorských pozicích a pojem právo by se opět stalo označením pro spravedlnost. A jak na to? Způsob realizace změn popisuje model nové společnosti „ekonomický privatismus“. Seznamte se.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama