Ing. Josef Barta, MBA

  • OČR
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.06.2018 16:48:53

Mít šanci vydělávat…když to vrchnost dovolí

Mít šanci vydělávat…když to vrchnost dovolí

Kvete šedá ekonomika, lidé pracují na černo a stát, tedy daňoví poplatníci, ještě vyplácí podporu těm, co nic státu (společenství občanů) nepřinášejí. Není na čase radikální změna?

 Vždy platilo, že bez práce nejsou koláče, dokud nezačaly platit zákony, které nutí vyplácet peníze ze společné kasy občanů, aniž by bylo nutné pracovat.

Scestné myšlení a zákazy práce „na černo“ spíše posilují šedou ekonomiku a škodí všem občanům tohoto společenství.

 Legalizujme práci každého jedince a dejme mu za sebe odpovědnost!

Není nic jednoduššího. Uvolnit trh práce je jednodušší, než stále vymýšlet nové a nové zákazy. Na zákazy doplácí obyčejní lidé a státní úředníci na ně kašlou.

Každému ať je dovoleno živit se a vydělávat si tím, co kdo umí a umí to dobře. Pokud to neumí nebo mu to nejde, ať se živí jinou prací. Všichni musí nést plnou odpovědnost za svou práci a své konání. Samozřejmě i státní úředníci!

Musí platit, že svou práci může každý prodávat každému, kdo si ji chce koupit. Nutnost mít v kapse pracovní smlouvu a vyžadovat ji, je v době kybernetiky asi dost velká psychická úchylka.

Aby lidé měli šanci si vydělat, musí mít možnost vybrat si sami, co chtějí dělat a nečekat, až jim někdo pracovní místa vytvoří. Otevírá se tak šance být aktivní a prodávat svou práci pro všechny věkové skupiny, bez ohledu na důchodový věk či snížení pracovní schopnosti.

Samozřejmě uvolněním pracovního trhu končí šedá ekonomika a práce  „na černo“.

Kontrola příjmů a platby příspěvku na státem poskytované služby občanům (zatím označováno jako daně) musí být svěřena do rukou finanční policie, nikoliv finančních úřadů.

Více informací naleznete na internetu v hodnotové ekonomice, kde čerpá řada těch, kteří se snaží být úspěšní. Ti zatím ale svobodu tržního prodeje práce a rovnosti neřeší.

Každý člověk má právo být svobodný a svobodně se rozhodovat.

Proč jim tedy státní úředníci, které občané platí ze svých peněz diktují, co všechno nesmí a jak budou občané trestáni za činnost pro ně prospěšnou, kterou  však „spupný státní úředník“ zakázal!
Strana Občané České republiky chce upozornit všechny občany na možnost uvolnění trhu práce, snížení daní a zjednodušení podnikání. Samozřejmě s rychlým ekonomickým růstem a zvyšováním spokojenosti všech obyvatel ČR. Zamyslete se, koho budete volit pro další období, aby jste neplatili další trubce!
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama